Tak sie zaczyna obled...

Marynarka wojenna

Moderator: Bati

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Asabye
Kapral
Kapral
Posty: 149
Rejestracja: 28 lip 2022, 22:41
Podziękowania: 2

Tak sie zaczyna obled...

Post autor: Asabye »

Jak w temacie. Powiedziec, ze drogo to tak jakby nie powiedziec nic.

https://gielsmilitaria.com/index.php?route=product/product&product_id=16376&search=Kriegsmarine

Temat walkowany x razy, ale 1,5 k€ za Hochseeflotte 8| 8|
I pomyslec,ze za jednego z moich w stanie stone mint 4 lata temu zaplacilem 400 zielonych.
Cheers
Lukas

W zalaczniku moje trojaczki. 2 tombaki i 1 cynk.
Ale takiego jak u Giela nie mam🤷🫠
Zawartość dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników forum.
Wenn es von den Zeiten des Friedens zu lernen, ist, Sie zahlen einen hohen Preis während des Krieges.
Awatar użytkownika
Bati
Administrator
Administrator
Sierżant
Sierżant
Posty: 288
Rejestracja: 24 lip 2022, 10:41
Podziękowania: 12

Re: Tak sie zaczyna obled...

Post autor: Bati »

To niestety kolejny przykład, że wszystko stoi na głowie. Dotyczy to nie tylko hobby ale generalnie wszystkiego. Żyjemy w niełatwych czasach, oby tylko nie było gorzej.
Awatar użytkownika
Nazir
Moderator
Moderator
Sierżant
Sierżant
Posty: 297
Rejestracja: 29 lip 2022, 12:18
Podziękowania: 4

Re: Tak sie zaczyna obled...

Post autor: Nazir »

Masakra! Dopóki są ludzie którzy będą takie pieniądze płacili doputy ceny będą takie lub wyższe! Nie czarujmy się przy takim pułapie cenowym wielu kolekcjonerów odpadnie i już nie zasili swoich kolekcji tylko pozostanie przy tym co ma i nie mówię tu o początkujących kolekcjonerach ale o kolekcjonerach którzy mają potężne kolekcje zdobyte w czasach kiedy ceny były niskie albo na przystępnym pułapie. Szkoda bo kiedyś to była pasja a dziś to w większości robi się jako lokata kapitału nie mająca nic wspólnego z kolekcjonowaniem 😥
Pozdrawiam Przemek
Awatar użytkownika
Bati
Administrator
Administrator
Sierżant
Sierżant
Posty: 288
Rejestracja: 24 lip 2022, 10:41
Podziękowania: 12

Re: Tak sie zaczyna obled...

Post autor: Bati »

Nazir pisze: 10 mar 2023, 15:35 ... wielu kolekcjonerów odpadnie i już nie zasili swoich kolekcji tylko pozostanie przy tym co ma ...
Niestety w moim przypadku to już się dzieje. :[
Awatar użytkownika
BrunoWelt
Administrator
Administrator
Plutonowy
Plutonowy
Posty: 237
Rejestracja: 28 cze 2022, 17:13
Podziękowania: 4

Re: Tak sie zaczyna obled...

Post autor: BrunoWelt »

Niestety - jest druga strona medalu, są ludzie, którzy są gotowi zapłącić takie pieniądze... I dlatego dochodzimy do takich cen... Czasem robię "rundę" po handlarzach w Niemczech (po ich sklepach internetowch) - jak pojawia się coś (jakiś mint/rare) o wartości 1000 / 3000 czy 5000 EUR - czasem jeszcze wisi w "nowo dodanych", i już jest sprzedany...
Pozdrawiam,
Michał
Awatar użytkownika
Nazir
Moderator
Moderator
Sierżant
Sierżant
Posty: 297
Rejestracja: 29 lip 2022, 12:18
Podziękowania: 4

Re: Tak sie zaczyna obled...

Post autor: Nazir »

BrunoWelt pisze: 10 mar 2023, 22:53 Niestety - jest druga strona medalu, są ludzie, którzy są gotowi zapłącić takie pieniądze... I dlatego dochodzimy do takich cen... Czasem robię "rundę" po handlarzach w Niemczech (po ich sklepach internetowch) - jak pojawia się coś (jakiś mint/rare) o wartości 1000 / 3000 czy 5000 EUR - czasem jeszcze wisi w "nowo dodanych", i już jest sprzedany...
To fakt - dziś u jednego z handlarzy widziałem złotą i srebrną odznakę za walkę z partyzantami dziś były wystawione i chciałem zobaczyć z ciekawości po ile ale niestety już były sprzedane a przypuszczam że były za astronomiczną kwotę.
Pozdrawiam Przemek
Awatar użytkownika
Bati
Administrator
Administrator
Sierżant
Sierżant
Posty: 288
Rejestracja: 24 lip 2022, 10:41
Podziękowania: 12

Re: Tak sie zaczyna obled...

Post autor: Bati »

Jeżeli masz na myśli srebrną u Giela, to zmieniła właściciela za 7500 €.
Awatar użytkownika
Nazir
Moderator
Moderator
Sierżant
Sierżant
Posty: 297
Rejestracja: 29 lip 2022, 12:18
Podziękowania: 4

Re: Tak sie zaczyna obled...

Post autor: Nazir »

Bati pisze: 11 mar 2023, 07:22 Jeżeli masz na myśli srebrną u Giela, to zmieniła właściciela za 7500 €.
A tak z ciekawości jaki koszt mógłby być złotej w mintowym stanie?
Pozdrawiam Przemek
Awatar użytkownika
Asabye
Kapral
Kapral
Posty: 149
Rejestracja: 28 lip 2022, 22:41
Podziękowania: 2

Re: Tak sie zaczyna obled...

Post autor: Asabye »

Wszystko sie zaczlo od slynnego Covid.
Pomijam fakt teorii spiskowych,i wszystkiego co z tym zwiazane.
Chodzi o fakt, ze zostalismy w......i bez wazeliny. Pozamykali wszysko i wszystkich. Gieldy,Flohmarki,imprezy doslownie wszystko. No i sprzedawcy/dealerzy/itd wykorzystali moment idealnie windujac ceny jak sie da i dalej to robia bo jest popyt.
A to poniekad nasza wina, bo robili z nami co chcieli, bylismy jak swinie prowadzone na postronkach na rzez, potulni jak baranki i poslusznie zgadzali sie na wszystko.
Lasy tez pozamykali, a zona do dzisiaj sie na zakrzepice leczy po ,,szczepionce,,.
Zeby nie bylo nie jest moja intencja kogokolwiek obrazac tym tekstem.
Pamietam jak mnie rzadowym LOT-em transportowali, chore kwarantanny,pozamykane granice. 4 miesiace mnie w domu nie bylo🤬
Tak ja to widze, a przynajmniej poczatek chorych cen.
Cheers
Lukas
Wenn es von den Zeiten des Friedens zu lernen, ist, Sie zahlen einen hohen Preis während des Krieges.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kriegsmarine”