Nadania - ceny

Moderator: VEB

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nazir
Moderator
Moderator
Sierżant
Sierżant
Posty: 297
Rejestracja: 29 lip 2022, 12:18
Podziękowania: 4

Nadania - ceny

Post autor: Nazir »

Witam! Mam pytanie, po ile teraz chodzą nadania bo całkowicie nie jestem w temacie. Rozumiem że z nadaniami jest jak z soldbuchami czy innymi dokumentami gdzie cena jest zależna od jednostki stanu i podpisu dowodzącego. Niemniej chodzi mi o średnią cenę z jednostką " podstawową" Wehrmachtu i nikt "wybitny" i znany który podpisywał dokument. Głównie chodzi mi o nadania do EK II i KvK II m.Schw z miast takich jak Posen, Krakau, Warschau, Breslau.
Pozdrawiam Przemek
Awatar użytkownika
VEB
Moderator
Moderator
Kapral
Kapral
Posty: 121
Rejestracja: 26 lip 2022, 15:42
Podziękowania: 3

Re: Nadania - ceny

Post autor: VEB »

Odpowiadając ogólnie-zależy od sprzedającego. Średnie ceny to ok. 200-250 zł. za WH, bez znaczącego podpisu. Jednak papiery z podanymi miejscowościami nieco komplikują sprawę. O ile nadania do odznak za rany ze szpitali polowych posiadają miejscowość, o tyle do EK czy KVK (szczególnie frontowe) w 99% już nie. Jest "Im Felde" albo "Div. Gef. Std.". Z Poznania na pewno coś by było z 1945 r. jako "Festung Posen". Z Krakowa (z napisem Krakau) raczej nie. Z Breslau-owszem, wystawione przez Wehrkreis VIII. Warschau to Powstanie. Mam nadanie z Powstania, ale bez "Warschau". I nigdy się z takowym nie spotkałem. Trafiają się bardziej ogólne: "Frankreich", "Russland" czy "Krim".
Awatar użytkownika
Bati
Administrator
Administrator
Sierżant
Sierżant
Posty: 288
Rejestracja: 24 lip 2022, 10:41
Podziękowania: 12

Re: Nadania - ceny

Post autor: Bati »

Cześć Paweł.
Nadania z nazwą Krakowa zdarzają się. Nie wiem jak to wygląda z EK natomiast z KVK jak najbardziej.
Awatar użytkownika
Nazir
Moderator
Moderator
Sierżant
Sierżant
Posty: 297
Rejestracja: 29 lip 2022, 12:18
Podziękowania: 4

Re: Nadania - ceny

Post autor: Nazir »

Dzięki za pomoc! Pytam ponieważ widziałem nadanie do EK II z Krakowa ale 100€ to wydawało mi się dużo i do tego dochodzi wysyłka, przelew więc pewnie cała operacja ze 120€ czyli sporo.
Pozdrawiam Przemek
Awatar użytkownika
Bati
Administrator
Administrator
Sierżant
Sierżant
Posty: 288
Rejestracja: 24 lip 2022, 10:41
Podziękowania: 12

Re: Nadania - ceny

Post autor: Bati »

Przemku, jest szansa gdzieś na to nadanie zerknąć ?
Awatar użytkownika
Nazir
Moderator
Moderator
Sierżant
Sierżant
Posty: 297
Rejestracja: 29 lip 2022, 12:18
Podziękowania: 4

Re: Nadania - ceny

Post autor: Nazir »

Oto owe nadanie.
Zawartość dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników forum.
Pozdrawiam Przemek
Awatar użytkownika
VEB
Moderator
Moderator
Kapral
Kapral
Posty: 121
Rejestracja: 26 lip 2022, 15:42
Podziękowania: 3

Re: Nadania - ceny

Post autor: VEB »

Bardzo ciekawe nadanie! 120 euro trochę dużo, zważywszy na kurs tej waluty. Ale papier ekstremalnie rzadki.
Awatar użytkownika
Bati
Administrator
Administrator
Sierżant
Sierżant
Posty: 288
Rejestracja: 24 lip 2022, 10:41
Podziękowania: 12

Re: Nadania - ceny

Post autor: Bati »

Dokument z odręcznym podpisem Siegfrieda Haenicke. Posiadam nadanie KVK II z Krakowa podpisane przez tegoż jegomościa.
Ciekawy papierek, z drugiej strony prawie 600 zł za kawałek celulozy. :[
Awatar użytkownika
Nazir
Moderator
Moderator
Sierżant
Sierżant
Posty: 297
Rejestracja: 29 lip 2022, 12:18
Podziękowania: 4

Re: Nadania - ceny

Post autor: Nazir »

No niestety ceny nie małe. Ja ostatnio kupiłem nadanie KvK II m.Schw z odręcznym podpisem Generała der Fliegera" i dowódcę "Luftgau II" Hellmutha Bienecka z Posen niestety cena też była duża ale z drugiej strony ciężko coś dostać z naszych miast.
Pozdrawiam Przemek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadania i dokumenty”